تاویر کرین
تاویر کرین
۱۰ دی , ۱۴۰۱

سیم بکسل و گاورنر

گاورنر

به تعدادی رشته ی فلزی که دور یک لایه داخلی( هسته) فولادی یا کنفی پیچیده شده است سیم بکسل می گویند. از کاربرد سیم بکسل می توان مواردی مانند بلند کردن اجسام، زیپ لاین و… را نام برد. سیم بکسل ها با توجه به مشخصات آن ها و ساختارشان با یکدیگر متفاوت اند. این تفاوت ها به دلیل نوع هسته، درجه سیم، پرداخت سیم، پیش ساخته یا غیر پیش ساخته بودن، طول و سایز آن ها می باشد. سیم بکسل ها دارای قسمت های مختلف می باشند. این قسمت ها شامل: مغزی سیم بکسل، مفتول سیم بکسل (که از تعدادی سیم فلزی مارپیچ تشکیل شده است)، یک رشته ی واحد سیم فلزی و روغن کاری می باشند.

هدف از استفاده ی روغن کاری در ساختن سیم بکسل ها، کاهش دادن اصطکاک، پیشگیری از زنگ زدن، حرکت روان و افزایش طول عمر سیم بکسل ها می باشد. در ادامه با ما در سایت محمود قراچورلو همراه باشید تا شما را با بیشتر با کاربرد قطعه گاورنر در کنار سیم بکسل های آسانسور آشنا کنیم .اگر شما هم قصد خرید این نوع سیم بکسل ها را دارید قطعا این مقاله برای شما مفید خواهد بود. شما میتوانید انواع جرثقیل سقفی و جرثقیل دستی  و … را از سایت بازرگانی محمود قراچورلو خریداری نمایید.

گاورنر سیم بکسل و گاورنر       1

بخش های اصلی سیم بکسل ها

همان طور که گفتیم سیم بکسل از سه بخش اصلی تشکیل شده است. این سه بخش عبارت انداز:

 • هسته مرکزی
  هسته مرکزی وظیفه پشتیبانی از رشته ها را دارد. جنس هسته مرکزی فیبر مصنوعی یا طبیعی و فولاد است.
 • رشته
  سیم ها به طور مارپیچ به دور خود می‌پیچند و رشته ها را تشکیل می‌دهند. رشته ها نیز به طور مارپیچ به دور هسته مرکزی تابیده میشوند. رشته هایی که قطر سیم هایش بیشتر است مقاومت سایشی بیشتری دارند و رشته هایی که قطر سیم هایش کمتر است انعطاف پذیری بیشتری دارند.
 • سیم یا مفتول
  کوچکترین بخش سیم بکسل، سیم است. از تابیدن مارپیچی سیم ها به دور خود، رشته ساخته می‌شود. جنس آن از آهن، فولاد، فلز مونل، فولاد ضدزنگ و برنز است.

انواع سیم بکسل از لحاظ جنس مفتول به کار رفته در آن

 1.  مفتول فولادی بدون روکش: این مدل سیم بکسل برای مکان های مرطوب مناسب نمی باشند پس درموقعیت هایی  می توان از این سیم بکسل ها استفاده کرد که رطوبت هوای محیط کم باشد چون این سیم ها بدون روکش هستند و می توانند زنگ زدگی شوند.
 2.  مفتول فولادی استیل: اگر قصد دارید  برای محیطی گرم و مرطوب  سیم بکسل تهیه نمایید، این نوع از سیم بکسل ها  استحکام مناسبی در مقابل گرما و زنگ زدگی دارند و قطعاً مناسب نیاز شما خواهند بود.
 3.  مفتول های فولادی گالوانیزه:  از اسم این نوع سیم بکسل ها نیز مشخص است که برای محیط هایی با درصد رطوبت  بسیار بالا طراحی و ساخته شده اند و احتمال زنگ زدگی در آنها  بسیار کم میباشد

انواع طبقه بندی گاورنر

· گاورنر مکانیکی

· گاورنر هیدرولیک

· گاورنر الکتروهیدرولیکی

گاورنر سیم بکسل و گاورنر       2

گاورنر چیست و کارایی آن در آسانسورها چیست؟

گاورنر ها یک قطعه ای هستند که که در قسمت موتور خانه قرار می گیرند. این قطعه ها وظیفه دارند که اگر  سرعت آسانسور از کنترل خارج شد آن را متوقف کند تا بتواند از روی دادن حوادث جلوگیری کند این وظیفه قصد دارد که اگر سرعت کابین که معمولا یک متر بر ثانیه است از آن بیشتر شد چرخ دنده های خود را بکار گیرد تا بتواند بطور کامل کابین را سریعا متوقف کند تا از سقوط کابین آسانسور جلوگیری کند همچنین این قطعه علاوه بر اینکه با استفاده از چرخ دنده های خود باعث توقف کابین می شود توسط میکروسوئیچ های خود برق موتور آسانسور را قطع میکند و باعث میشود که به صورت کامل این کابین ها متوقف شوند. گاورنر آسانسور دارای سرعت های متفاوتی  بین زمان بالا رفتن و زمان پایین آمدن کابین آسانسور میباشد و شامل یک شافت رانندگی است که در جهت طبیعی و معکوس می چرخد. با بالا و پایین رفتن کابین ، وزنی که با دریافت نیروی گریز از مرکز با توجه به سرعت چرخش شافت محرک در یک جهت از پیش تعیین شده حرکت می کند یک بدنه الاستیک، با حرکت وزنی که نیروی گریز از مرکز را دریافت کرده ، تحت فشار قرار می گیرد. وسیله ای برای فعال کردن یک سوئیچ توقف هنگامی که نیروی گریز از مرکز وزنی را دریافت کرده است.

گاورنر سیم بکسل و گاورنر       3

انواع بافت سیم بکسل

 • یک لایه

 •  بافت فیلر (Filler)
 •  بافت سیل (Seale)
 • سیم بکسل ترکیبی
 •  بافت استاندارد (Standard)
 •  بافت وارینگتون (Warrington)

 حرف آخر

در این مطلب سعی شد که شما را بیشتر با انواع سیم بکسل آشنا کنیم. بازرگانی قراچورلو با سالها سابقه درخشان در زمینه فروش سیم بکسل و جرثقیل برقی و جرثقیل دستی و …  در خدمت مشتریان عزیز خود میباشد. همکاران ما با راه های ارتباطی که در سایت قرار داده شده پاسخگوی سوالات شما و سفارشات شما هستند. شما به راحتی نمی توانید از هر کجا که هستید با این راه های ارتباطی تماس برقرار کنید و سفارش خود را توسط همکاران متخصص ما ثبت نمایید. امید است که بتوانیم رضایت شما عزیزان را در این باره جلب کنیم.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *