نمایندگی فروش جرثقیل سقفی دماگ DEMAG
نمایندگی فروش جرثقیل سقفی دماگ DEMAG
۸ خرداد , ۱۴۰۰
سیم-بکسل
انواع سیم بکسل آسانسور
۲۲ شهریور , ۱۴۰۱

جرثقیل سقفی چیست؟

جرثقیل سقفی

شما برای جابجایی عمودی افقی اجسام سنگین در سوله ها یا کارخانه و مراکز صنعتی به جرثقیل سقفی نیاز دارید. جرثقیل های سقفی روی ریل هایی که بر روی ستون ها قرار گرفته اند حرکت می کنند همچنین این جرثقیل ها دارای واگن ها برقی هستند که به تنهایی اجزای بالابر را پشتیبانی میکند. جرثقیل ها برای حرکت عمودی و افقی خود به این بخش نیاز دارند. واگن های برقی بر روی ریل حرکت میکنند. نام دیگر جرثقیل برقی جرثقیل پل دار است

همچنین بخوانید : چرا سیم بکسل را از فلزات آهنی می سازند؟

دسته بندی جرثقیل سقفی

جرثقیل های سقفی به طور عمومی در دو مدل تک پل و دو پل ساخته شده اند. در مدل تک پل مقدار باری که توسط این جرثقیل حمل می‌شود در مقایسه با مدل دوپل کمتر میباشد. علاوه بر این میشود جرثقیل‌های سقفی را از نظر رونشین و آویز بودن نیز تقسیم بندی میکنند.

جرثقیل سقفی  جرثقیل سقفی چیست؟ Overhead Crane

جرثقیل سقفی تک پل

جرثقیل سقفی تک پل یا مونوریل در محیط‌هایی با دهانه کمتر از ۲۵ متر و جا به جایی بار با وزنی کمتر از ۲۰ تن کاربرد خواهند داشت. این جرثقیل می تواند به آسانی نیازهای  شما را تامین کند. مضاف بر این با ساخت سازه با استاندارد و کاهش وزن مرده می‌توانیم هزینه‌ها را به مقدار زیادی توجهی کاهش داد. این کار بر فشار وارد شده  روی ریل‌ها قرار گرفته در سالن نیز تاثیر دارد  مضاف بر این هزینه تعمیر نگهداری جرثقیل سقفی در مدل تک پل نسبت به مدل دوپل کمتر میباشد

جرثقیل سقفی دوپل

بهترین راه برای حمل بار در محیط صنعتی و کارخانه و سوله ها به کار بردن  جرثقیل سقفی دوپل میباشد. این جرثقیل میتواند در تفاوت با جرثقیل های تک پل بار با وزن های بیشتری را در ارتفاع بیشتری جابه‌جا و حمل بکند. در جاهایی که دهانه آن بیشتر از ۲۵ متر میباشد و فضای طولی و عرضی ان برای جا به جایی بار بیشتر می باشد، استفاده از جرثقیل های سقفی جفت پل  گزینه مناسب تری می باشد. این جرثقیل‌ اجسام را در سمت های سه محور X، Y و Z جا به جا خواهند کرد.

همچنین بخوانید :جرثقیل جفت پل

کاربرد جرثقیل‌های سقفی

جرثقیل هم مثل دیگر جرثقیل‌ها برای حمل و یا بلند کردن بار استفاده خواهد شد. اجسام کم وزن و سنگین در جاهای باز و یا سرپوشیده با به کار بردن این جرثقیل ها از نقطه ای به نقطه ای  دیگر جا به جا میکنند. صنعت های متنوعی در طول روند کاری خود از این جرثقیل ها استفاده می‌کنند. صنایعی  مانند  خودروسازی، تجهیزات سنگین، نیروگاه‌ کشتی سازی، هواپیمایی ها، صنعت ساخت بتن، صنعت ساخت فلز، صنعت حمل و نقل از جمله مواردی است که میتوان از آن نام برد.

اگر بخواهید بدانید در کجا از کدامیک از مدل های  جرثقیل های سقفی برای شما مناسب می باشد باید به این نکات توجه فرمایید:

راستا در گزینش مدل دستگاه تاثیرگذار میباشد مدل تک پل در دو سمت افقی و عمودی حرکت خواهد کرد. جرثقیل های جفت پل اما میتوانند  در راستای x، y و z اجسام را جابه‌جا نمی داند.

طول، عرض و ارتفاع و جایی که قصد دارید جرثقیل در آن قرار بگیرد از دیگر عامل های قابل توجه است.

سنگینی بار و تعداد حمل بار نیز در گزینش مد جرثقیل ها تاثیرگذار خواهد بود. جرثقیل های دوپل برای حمل  دفعات بالا و اجسام سنگین گزینه مناسب تری میباشد.

جرثقیل سقفی  جرثقیل سقفی چیست؟

مزایای جرثقیل‌های سقفی

پس از پرداختن به این مطلب که جرثقیل سقفی چیست بیایید با مزایای آن آشنا بشویم.

همچنین بخوانید : سیم بکسل استاندارد

کاهش هزینه‌ها

یک جرثقیل سقفی می‌تواند  جایگزین چند لیفتراک باشد. علاوه بر ان حمل در ارتفاع بالا موجب می‌شود تا حمل کردن بار با حداقل محدودیت و مشکل انجام گیرد.

قابلیت تنظیم

امکان تنظیم ارتفاع در این دستگاه‌ها باعث میشود تا بتواند در هر سطحی  بشود از آن استفاده کرد.

کاهش خطای انسانی

از آنجایی که برای بالا بردن اجسام سنگین دیگر نیازی به نیروهای انسانی نیست، میزان خطرات و آسیب‌ها به حداقل رسیده است.

جرثقیل سقفی  جرثقیل سقفی چیست؟

هزینه تعمیر و نگهداری پایین

جرثقیل های سقفی با توجه  برای حمل اجسام سنگین ساخته شده اند، نسبت به  انواع دیگر بالابرها توان بالاتری داشته و تعمیر و نگهداری آنها هزینه نسبتا کم ‌تری نسبت به نمونه‌های مشابه دیگر خواهند داشت.

حرف اخر

تا به اینجا بازرگانی محمود قراچورلو در  بررسی نمودیم که کلا جرثقیل سقفی اما اگر بخواهید این جرثقیل را خریداری کنید حتما باید به بعضی توجه بکنید. مثلا باید بدانید برای چه مکانی برای چه کاری به این جرثقیل ها نیاز دارید. یا مثلا توجه فرمایید با چه میزان باری در چه مکانی با چه ارتفاعی و در چه مسافتی و با چه وزنی و به چه تعداد دفعاتی میخواهید که بار حمل کنید یا نوع باری که با ان حمل می کنید حساس و شکستنی است و یا فقط میخواهید بار حمل شود و گزینه های دیگر برای آن مهم نیست. ما در این مقاله سعی کردیم تمام اطلاعات لازم برای خرید جرثقیل سقفی با چشم باز را در اختیار شما قرار دیم

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *