چرا سیم بکسل را از فلز می سازند؟
چرا سیم بکسل را از فلزات آهنی می سازند؟
۲۵ فروردین , ۱۴۰۰
معرفی مراکز فروش سیم بکسل در کرج
معرفی مراکز فروش سیم بکسل در کرج
۲۰ اردیبهشت , ۱۴۰۰

سیم بکسل وارینگتون چیست؟

سیم بکسل در حقیقت بخش پیچیده‌ ای از ماشین‌ آلات مکانیکی می باشد که مشخصات و ویژگی‌های گوناگونی دارد که قادرند تا بر روی عملکرد و طول عمر آن موثر باشند.

در حقیقت سیم بکسل جزو تجهیزات مکانیکی پیچیده می باش و قسمت ‌های متحرک زیادی را دارا است که به امر پشتیبانی و انتقال دادن یک شیء و یا بار کمک می ‌نمایند. در صنایعی که فرایند بارگیری وجود دارد ؛  از یک طرف سیم بکسل به یک کرین و یا آسانسوریا همان بالابر متصل گشته و بعد از طرفی دیگر بواسطه حلقه ، زنجیر و یا قلاب به بار وصل می گردد و بدین ترتیب با کنترلی که بر روی بار ایجاد می شود ؛  آن را جا به جا می نمایند. از سیم بکسل ها به منظور عمل بالا و پایین بردن در آسانسور بهره گرفته می ‌شود و نیز به عنوان وسیله ‌ای با هدف پشتیبانی کردن از پل ‌ها و تاورهای معلق استفاده می گردد.

همچنین سیم بکسل جزو تجهیزاتی می باشد که به دلایل بسیار زیادی از آن بهره می برند. لازم به ذکر است که طراحی منحصر به فرد آن شامل سیم ‌های متعدد فولادی می باشد که با الگویی مارپیچ به حول یک محور ، رشته ‌ای واحد را می سازند. در حقیقت این ساختار استحکام و انعطاف‌ پذیری زیادی دارد و دارای این توانایی می باشد که فشارهای نقاط عطف را تحمل نماید. به علاوه اینکه پیکربندی‌ های گوناگون مواد ، سیم و ساختار رشته ، مزایای مختلفی را به منظور کاربردهای گوناگون بوجود آورده است

همچنین بخوانید : چرا سیم بکسل را از فلزات آهنی می سازند؟

فرایند انتخاب کردن سیم بکسلی که متناسب با کاربرد مورد نظر تان باشد ، محتاج دقت فراوانی می باشد. قصد و نیت ما در این مطلب ، کمک کردن به درک اجزاء ، ساختار، انواع و کاربردهای گوناگون سیم بکسل می باشد ؛ به گونه ای که این مطلب به شما کمک می نماید تا بتوانید برای کار خود ، مناسب‌ ترین و در عین حال کارآمد ترین سیم بکسل را انتخاب نمایید.

اجزاء مختلف سیم بکسل ها عبارتند از :

۱)  سیم‌هایی که از فلز تولید گشته اند ؛  یک رشته واحد را می سازند .

۲) رشته‌هایی که سیم ‌های متعددی دارند ؛ با الگویی مارپیچ به حول یک هسته جای گیری می نمایند .

۳) یک عدد هسته فولادی و یا فیبری

۴) روغن‌ کاری

لازم به ذکر می باشد که یک سیم بکسل کامل ، سیم ‌هایی منفرد دارد که یک رشته را بوجود می آورند. این سیم ‌ها در حقیقت با الگویی مارپیچ به حول یک هسته فولادی جای می ‌گیرند.

سیم بکسل وارینگتون چیست؟ سیم بکسل سیم بکسل وارینگتون چیست؟ back2

تعریف ساختار سیم بکسل ها

اصطلاحات ذیل در حقیقت به تعریف ساختار و ویژگی‌های سیم بکسل ها کمک می نمایند :

طول – سایز – پیش‌ساخته و یا غیر پیش‌ساخته – جهت و نوع تاب – پرداخت سیم ‌ها – درجه سیم – نوع هسته

سیم بکسلی که سیم ‌هایی با قطر بیشتر دارا می باشد ؛  در مقابل خرد شدگی و ساییدگی مقاوم می باشد و سیم بکسلی نیز که سیم‌ هایی با قطر کمتر دارا است ؛ انعطاف ‌پذیرتر بوده و در مقابل فرسودگی مقاوم می باشد.

همچنین بخوانید :جرثقیل جفت پل

الگو های رشته ‌های سیم بکسل ها

می ‌توان با بهره گیری از یک و یا چند مورد الگوهای زیر ، سیم بکسل را تولید کرد:

۱) یک لایه : متداول ‌ترین نمونه یک رشته ۷ سیمه با یک سیم در قسمت مرکز است که ۶ سیم با قطر یکسان در حول آن جای دارند.

۲) سیم بکسل Filler : دو لایه سیم هم اندازه که در حول مرکزی با لایه درونی جای دارند که تعداد سیم ‌های آن ، نصف تعداد سیم‌ های لایه بیرونی می باشد. این سیم ‌های Filler کوچک در حقیقت برابر با تعداد لایه درونی خود ، در فواصل میان سیم داخلی جای گیری می کنند.

۳) سیم بکسل Seale : دو لایه سیم که به حول یک مرکز جای گرفته و در هر لایه تعداد سیم ‌هایی یکسان می باشند . تمامی سیم ‌ها در هر لایه قطری یکسان دارند. سیم‌های خارجی بزرگ در فواصل میان سیم ‌های درونی کوچک‌ تر جای می ‌گیرند.

۴) سیم بکسل وارینگتون Warrington : دو لایه سیم که در حول مرکزی جای دارند که قطر آن با یکی از سیم‌های لایه درونی یکسان می باشد و قطر دو عدد از سیم‌های بزرگ و کوچک در لایه بیرونی نیز متغیر می باشد. در حقیقت سیم‌های بزرگتری که در لایه بیرونی جای دارند ؛ در فواصل جای گیری می نمایند و سیم‌های کوچک‌ تر نیز بر روی تاج لایه داخلی جای می ‌گیرند.

راهنمای خرید از سایت ام جی – ترید

شما مشتریان عزیز می توانید با تنوع محصولات موجود در سایت انواع جرثقیل برقی ، سیم بکسلی ، زنجیری و یا انواع قلاب ، انواع سیم بکسل در سایز های مختلف زنجیر های بار برداری ، انواع جرثقیل دستی ، اتصالات  و سایر محصولات  را با کیفیت عالی و قیمتی فوق العاده از الو ابزار سفارش و تهیه نمایید.

گروه صنعتی تجاری بازرگانی محمود قراچورلو درسال ۱۳۷۰ با هدف مشارکت در آبادانی و پیشرفت صنعت کشور آغاز به فعالیت نموده است و اکنون پس از گذشت ۳ دهه کماکان آماده ارائه خدمات در ابعاد وسیعتر به مشتریان می‌باشد. موفقیت این مجموعه حاصل ارائه بهترین کیفیت و مناسب ترین قیمت‌ها بوده و همواره سعی کردیم مشتری مداری را سرلوحه کار خویش قرار دهیم.

سیم بکسل وارینگتون چیست؟ سیم بکسل سیم بکسل وارینگتون چیست؟ back3

بازرگانی محمود قراچورلو شامل مجموعه‌ای از کارخانجات تولیدی و نمایندگی‌های برندهای معتبر جهانی در زمینه جابجایی مواد شامل سیم بکسل، زنجیرهای فولادی، جرثقیل‌های برقی، جرثقیل های دستی،  جرثقیل های زنجیری و جرثقیل های سیم بکسلی و ابزار آلات مختلف که شرح آن به صورت گسترده در کاتالوگ  موجود است، می‌باشد.

بازرگانی محمود قراچورلو در زمینه ساخت و راه‌اندازی جرثقیل‌های برقی با برند (نیرو پل سازه NPS) افتخار همکاری با شرکت های نام آشنای زیادی همکاری کرده است

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *