تنسایل مقاومتی سیم بکسل استیل چقدر است؟
۶ آذر , ۱۴۰۲
جرثقیل برقی کارگاهی
۲۱ آذر , ۱۴۰۲

سیم بکسل نتاب چیست | همه چیز درباره سیم بکسل های نتاب

سیم بکسل نتاب چیست | همه چیز درباره سیم بکسل های نتاب

سیم بکسل نتاب در حقیقت جزو خانواده‌ بزرگ بکسل ‌ها است. این سیم بکسل ‌ها در اصل که از جنس استیل و فولاد هستند و نیز خواص و ویژگی ‌هایی دارند که قصد داریم تا در ادامه به بررسی آنان بپردازیم. مجموع همه این خواص موجب نشکن شدن و تاب‌آوری فوق‌العاده‌ این نوع سیم بکسل ها می‌ شود. به صورت کلی بکسل ‌ها برحسب عناوینی که دارا می باشند ؛ همچون حفاری ، لیفتینگ و …،  کارهای گوناگونی را نیز به انجام می رسانند.

سیم بکسل نتاب، یک نوع بسیار موثر و کاربردی از سیم بکسل برای کاربردهای متنوع، به ویژه در اتصالات تاور کرین‌ها استفاده می‌شود. این سیم بکسل با انواع مختلف و ابعاد متنوعی تولید و به بازار عرضه می‌شود. از جنس فولاد ساخته شده و بافت بسیار ریزی دارد. به دلیل تعداد زیاد استرندهای استفاده شده در تولید، این سیم بکسل دارای انعطاف پذیری بسیار بالا است.

این ویژگی‌های منحصر به فرد، این سیم بکسل را به یک انتخاب مناسب برای اتصالات تاور کرین‌ها تبدیل کرده است. استفاده از مواد با کیفیت و بافت دقیق در ساختار آن، باعث افزایش دوام و عمر مفید این محصول می‌شود. به این ترتیب، سیم بکسل نتاب نه تنها به خوبی وظیفه اتصالات مختلف را انجام می‌دهد، بلکه با انعطاف پذیری بالا نیز در شرایط مختلف کاربردی به خوبی عمل می‌کند.

ویژگی‌ های موجود در سیم بکسل های نتاب

این بکسل‌ها در حقیقت استرند ‌یا همان رشته های  بالا دارند که  با دو ساختار پرقدرت تولید می‌ گردند. عموما این ساختارها با ۳۵ استرند و ۱۹ استرند تولید می گردند.همچنین مغزی استفاده شده در این سیم بکسل ‌ها نیز از جنس فولاد می باشد و در بعضی مواقعً از استیل نیز بهره گرفته می‌ شود. استیل عموما بافت ریزتری در مقایسه با سایر مغزها دارد ؛ لذا انعطاف ‌پذیری آنان به مراتب بسیار بیشتر از دیگر مغزها است.

مشخصات سیم بکسل نتاب

مشخصات سیم بکسل نتاب ممکن است بسته به تولید کننده، نوع کاربری، و سایر فاکتورها متغیر باشد. اما در کل، برخی از مشخصات مهمی که ممکن است در نظر گرفته شود، عبارتند از:

جنس مواد
– اغلب از فولاد با کیفیت بالا برای ساختار سیم بکسل استفاده می‌شود.

قطر سیم
سیم بکسل در اندازه‌ها و قطرهای مختلف تولید می‌شود، که بسته به نوع کاربری ممکن است متغیر باشد.

بافت سیم
– بافت یا ترکیب استرندها و رشته‌ها در ساختار سیم بکسل اهمیت دارد. این بافت می‌تواند تعیین‌کننده انعطاف پذیری و قوت سیم باشد.

تعداد استرندها
– تعداد استرندها در یک سیم بکسل ممکن است متفاوت باشد و به قوت و تحمل وزن آن تأثیر بگذارد.

تحمل وزن
– حداکثر وزنی که سیم بکسل توانایی حمل آن را دارد، یکی از مشخصات اساسی است.

مقاومت به عوامل جوی
– مقاومت به عوامل جوی مثل آب، رطوبت، خوردگی و حرارت نیز یکی از خصوصیات مهم سیم بکسل است.

استانداردها و گواهی‌نامه‌ها
– برخی از سیم بکسل‌ها ممکن است استانداردها یا گواهی‌نامه‌های خاصی را داشته باشند که نشان‌دهنده کیفیت و ایمنی آنها است.

قبل از استفاده از هر نوع سیم بکسل، مهم است که مشخصات تولید کننده را بررسی کنید و از تطابق با نیازهای خاص کاربری‌تان اطمینان حاصل کنید.

طریقه عملکرد سیم بکسل های نتاب

این نوع از سیم بکسل‌ ها حقیقتا در دو حالت ساعتگرد و پاد ساعتگرد باز می گردند ؛ حالت ساعتگرد آن در موقعی رخ می دهد که لایه‌های داخلی سیم بکسل را باز نماییم  و همانگونه که معلوم گشت ؛  به منظور حالت پاد ساعتگرد ، ضروری است تا لایه‌ های بیرونی آن را باز نماییم ؛ با این حال اما موقعی که قصد داشته باشیم تا در حالت‌های بالا ، برای مثال ساعتگرد ، لایه ‌ها را باز نماییم ؛ لایه ‌های بیرونی یا در حقیقت همان پاد ساعتگرد در برابر آن عمل خواهند نمود. بدین ترتیب این نوع سیم بکسل ها ، بهترین نوع بکسل به منظور بهره گیری در تاور کرین‌ها هستند .

همچنین بخوانید : سیم بکسل استاندارد

انواع و اقسام سیم بکسل های نتاب

۱) سیم بکسل های نتاب تاور کرین

مغز این نوع سیم بکسل های جرثقیل‌ های ساختمانی یا در اصل همان تاورکرین‌ها ، فولادی می باشد.  این نوع سیم بکسل ‌ها عموما ۱۹ و یا ۳۵ استرند دارند و نیز از ۷ مفتول هم در بافت آنان بهره گرفته می شود. در سیم بکسل های تاورکرین به این علت از نتاب‌ ها بهره گرفته شده است که با توجه به خصوصیت ساعتگرد و پاد ساعتگرد بودن آن ، حمل کردن بار بواسطه تاورکرین‌ها با امنیت بالایی رخ می دهد ؛ به علاوه اینکه از بوجود آمدن گشتاور و گردش به هنگام حمل کردن بار نیز جلو گیری به عمل می آورد .

سیم بکسل نتاب چیست | همه چیز درباره سیم بکسل های نتاب سیم بکسل نتاب سیم بکسل نتاب چیست | همه چیز درباره سیم بکسل های نتاب back2

۲) سیم بکسل ۷ در ۱۹

این نوع سیم بکسل در حقیقت از ۱۹ عدد استرند و هر استرند نیز از ۷ مفتول بسیار نازک ساخته شده است. وجود داشتن ۷ مفتول نازک موجب بوجود آمدن انعطاف بالایی در بکسل‌ ها می‌ گردد. همچنین از این نوع بکسل‌ های نتاب نیز در تاورکرین ، وینچ و … استفاده می گردد.

۳) سیم بکسل ۳۵ در ۷ W

این نوع از سیم بکسل نتاب با بافت‌ های ریز خود ، حداکثر استفاده را در میان انواع نتاب ‌ها به خود اختصاص داده اند. این نوع از سیم بکسل با دارا بودن مغز فولادی و نیز تعداد ۳۵ استرند و نیز ۷ مفتول ریز در هر استرند ، موجب بوجود آمدن مقاومت و استحکام کششی بالا در بکسل گردیده است.

در مجموع می توان گفت که با توجه به ویژگی‌های ذکر گشته در ارتباط با سیم بکسل ‌نتاب می ‌توان فهمید که این نوع از بکسل ‌ها اکثرا در عملیات های حمل به شکل عمودی بواسطه جرثقیل ‌ها ، یا همان لیفتینگ ، دارای کابرد بسیاری می باشند.

همچنین بخوانید : جرثقیل جفت پل

نکاتی در ارتباط با خریداری سیم بکسل

در حقیقت پس از تحقیق نمودن در ارتباط با سیم بکسل نتاب ‌ها و یافتن بهترین گزینه به منظور رفع نمودن نیاز های خود ، آن موردی که دارای بیشترین اهمیت می باشد ؛  در اصل قیمت سیم بکسلی است که قصد خرید آنرا دارید.

لازم به ذکر می باشد که عموما سیم بکسل‌ ها به منظور آن دسته کار‌هایی استفاده می شوند که امنیت بار‌های تان و علی الخصوص انسان‌ هایی که در آن محوطه کار می‌ نمایند ؛  در خطر می باشد ؛ لذا به منظور امنیت جانی و مالی خود ، توصیه می شود تا بهره گیری از سیم بکسل‌ های ارزان قیمت را فراموش نمایید.

ویژگی های فنی نتاب ‌ها

مشخصات فنی در حقیقت به میزان وزن بکسل‌ها در هر ۱۰۰ متر و نیز میزان وزنی که باعث شکست و یا بوجود آمدن خستگی در مفتول ‌ها می گردد ؛  گفته می شود.

در نهایت اینکه ضروری است تا مشخصات فنی و نکات ذکر شده در راه‌اندازی و حمل بارها معادل سازی بشوند تا از بوجود آمدن مشکلات و پیش‌ آمد ‌های احتمالی جلوگیری نماید.

راهنمای خرید از سایت ام جی ترید

شما مشتریان عزیز می توانید با تنوع محصولات موجود در سایت انواع جرثقیل برقی ، سیم بکسلی ، زنجیری و یا انواع قلاب ، انواع سیم بکسل در سایز های مختلف زنجیر های بار برداری ، انواع جرثقیل دستی ، اتصالات  و سایر محصولات  را با کیفیت عالی و قیمتی فوق العاده از الو ابزار سفارش و تهیه نمایید.

گروه صنعتی تجاری بازرگانی محمود قراچورلو درسال ۱۳۷۰ با هدف مشارکت در آبادانی و پیشرفت صنعت کشور آغاز به فعالیت نموده است و اکنون پس از گذشت ۳ دهه کماکان آماده ارائه خدمات در ابعاد وسیعتر به مشتریان می‌باشد. موفقیت این مجموعه حاصل ارائه بهترین کیفیت و مناسب ترین قیمت‌ها بوده و همواره سعی کردیم مشتری مداری را سرلوحه کار خویش قرار دهیم.

سیم بکسل نتاب چیست | همه چیز درباره سیم بکسل های نتاب سیم بکسل نتاب سیم بکسل نتاب چیست | همه چیز درباره سیم بکسل های نتاب back1 1

بازرگانی محمود قراچورلو شامل مجموعه‌ای از کارخانجات تولیدی و نمایندگی‌های برندهای معتبر جهانی در زمینه جابجایی مواد شامل سیم بکسل، زنجیرهای فولادی، جرثقیل‌های برقی، جرثقیل های دستی،  جرثقیل های زنجیری و جرثقیل های سیم بکسلی و ابزار آلات مختلف که شرح آن به صورت گسترده در کاتالوگ  موجود است، می‌باشد.

بازرگانی محمود قراچورلو در زمینه ساخت و راه‌اندازی جرثقیل‌های برقی با برند (نیرو پل سازه NPS) افتخار همکاری با شرکت های نام آشنای زیادی همکاری کرده است

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *